Tradicionalni slovenski zajtrk-medeni zajtrk

https://www.czs.si/

Tradicionalni slovenski zajtrk-medeni zajtrk je osrednji dogodek dneva slovenske hrane, ki ga vsako leto obeležujemo tretji petek v novembru. Izvedli ga bomo v petek, 18. novembra.

Ta dan bomo otrokom našega vrtca ponudili živila, ki so pridelana oz. predelana v domačem okolju. Za zajtrk jim bomo postregli domači kruh, eko seneno mleko, bio maslo in med, vsak pa bo dobil tudi domače eko jabolko.

Cilj in namen Tradicionalnega slovenskega zajtrka-medenega zajtrka je ozaveščanje otrok o pomenu čebel, opraševanja in uživanja lokalno pridelane hrane. Na ta način bomo otroke ozavestili, da je hrana, ki so jo pripravili ljudje na naših kmetijah, živilskih podjetjih in zadrugah bolj sveža, okusnejša in kakovostnejša.

(Visited 52 times, 1 visits today)

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja